....Jártamban - Keltemben...
2026. június 24., szerda
2026. június 20., szombat
Skócia 8-9 nap
A nyolcadik nap reggelén elindultunk délnek hazafelé. Hogy ne csak az autópályáról szóljon a nap útba ejtettük a szállástól három órányira lévő Pitlochry Dam-ot. (Csak hogy érzékelhetőek legyenek a távolságok, innen még négy órányira volt az utolsó éjszakai szállásunk.) A gát a negyvenes évek végén épült áram termelési célból. Lassan tíz éve hogy megnyílt a látogató központ és gátra is ki lehet sétálni.
Ez után volt egy újabb csalódást keltő ebédünk, majd vissza az útra és irány az utolsó szállás.
Másnap újból meglátogattuk a York-i Shambles Market-et egy utolsó ebédre aztán irány haza. Este hat körül meg is érkeztünk.
2026. június 19., péntek
Skócia 7. nap - Loch Ness - Urquhart Castle
Ezt a napot egy hűtőmágnesre alapoztam. Tudom-tudom nem vagyok normális. De ez van. :)) Két éve nem annyira néztük meg Loch Ness-t csak elmentünk mellette, viszont vettem egy szép nagy hűtőmágnest amin az Urquhart Castle volt panorámás kilátással. Mondtam Szilvinek én ezt a látványt szeretném élőben, ide akarok elmenni. Hát odamentünk. Skócia pedig hű volt önmagához, mert kis szünetekkel de végig szakadt az eső. :)) A kastély lényegében egy rom (az 1200-as években épült és négyszáz évvel később rombolták le), de a kilátás csodás és nagyon jó az ajándékboltjuk is.
2026. június 18., csütörtök
Skócia 6. nap - Sky
Ezt a napot Sky szigetére szántuk, mert legutóbb itt a szakadó esőben csak az első tengeri herkentyűket áruló bodegáig jutottunk ahol jól bevásároltunk aztán menekülőre fogtuk. Épp ezért nem is értettem, hogy miért áradozik mindenki, hogy milyen szép ez a sziget. Kiderült azért, mert mi csak 30-40 percet autóztunk befelé, holott még egy órával többet kellett volna legalább. Most viszont a sziget felső végében lévő kastély volt a célpontunk így végig kellett menni az egész szigeten. Hogy miért pont oda? Hát mert a filmes hegylakó kastélyt már láttuk, de minket vonzott az eredeti vagyis az igazi MacLeod kastély is, aminek amúgy Dunvegan Castle a neve, a kastély építésekor vagyis 800 évvel korábban ott lévő Dunvegan nevű faluról. Személy szerint én nem találtam túl fotogénnek, viszont az oda vezető út gyönyörű...már ha nem számoljuk hogy a világvége után van kettővel balra. :)) Zárójelben még annyit hogy reggel 5 fok volt, igen június tizedikén.
A kastély után egy The Oyster Shed elnevezésű helyre mentünk ebédelni. Az oda vezető úton állandóan azon morfondíroztunk vajon sértünk e valamilyen törvényt, mert mintha magánterületen autóztunk volna szűk, fás-bokros susnyásba. A navigátor azt mondta rég ott vagyunk, mi meg nem láttunk semmit, mentünk tovább és pár száz méterrel odébb elénk bukkant a hely. Nem feltétlen olcsó bár egy étteremhez képes az, de olyasmiket ettünk amiket még soha. Homárt, szent jakab kagylót, osztrigát. Bár ez utóbbit nyersen nem mertem bevállalni, kiderült hogy megsütve viszont ez is csak egy kagyló. :)) Minden friss és nagyon finom volt.
2026. június 17., szerda
Skócia 5. nap - A82 út videók
Az előző út alkalmával megtapasztaltam, hogy mozgó autóból jó fotókat csinálni majdnem lehetetlen, így inkább rövid videókat készítettem, még ha ez nem is az stílusom. A szövegelésünket kérlek nézzétek el.

























