Az első remekmű maga Colossus, ami a világ egyik legelső elektronikus programozható számitógépe volt és elég fontos szerepet játszott a második világháborúban 1943-44-ben, feltörte a német kódokat. Az elsőség ugye mindig vita tárgyát képezi a világon mindenben. A britek szerint a Colossus volt az első, az amerikaik szerint pedig az ő Atanasoff–Berry Computer-ük. Mindenesetre elmondhatom hogy legalább az egyiket láttam már. :-)
A másik szépség a Harwell Dekatron, amelyet Witch (Wolverhampton Instrument for Teaching Computing from Harwell) néven is emlegetnek. Ő szintén az egyike a még ma is működőképes legöregebb számitógépeknek. 1951-ben készült el. A Harwellben található atomenergiai kutatóintézet mérnökei épitették és ott is használták először. A két és fél tonnás monstrum még ma is impozáns látvány, 480 relével és 828 dekatroncsővel felszerelve.
Aztán elmerültünk kicsit a személyi számitógépek világában és múltjában. Ez az amihez ugye már konkrét emlékek is fűznek minket, hisz néhány példány nekünk is személyes "jóbarátunk" volt.
Ismerős a kis aranyos ugye? |
És ez? |
És persze volt még mindenféle érdekesség a számitógépek világából.
Vigül is ezek is disc-ek, még ha kicsit nagyra is nőttek.. :-)) |
Asztalba építve... |
Tízkilós, számzáras katonai laptop. Sajnos nem értem fel jobban túl magasan volt, de monstrum egy jószág a mai laptopok mellet. A múzeum honlapja elérhető ITT. |
5 megjegyzés:
Érdekes múzeum,nem is gondoltam, hogyilyten is van. Gondolom a Kisfiadnak is nagyon tetszett ez a program!!
Meg az apjának is. :-))
Ez de jó! Estére Dávidnak meg is mutatom! Ő is olyan kockaféle gyerek, fogalmam sincs miért! Ő biztos nagyon fogja értékelni a képeidet! Jó, hogy megmutattad őket! :)
Micsoda időutazás, nagyon szuper!
Én sem tudtam róla, hogy van ilyen. Szuper!Köszi, hogy megosztottad.
Megjegyzés küldése